Szkoła SPARROW stworzona na prośbę rodziców?

Tak w zasadzie mogłaby się zacząć nasza historia. A było to w 2010, gdy obie pracowałyśmy w państwowych szkołach w Osjakowie jako nauczycielki angielskiego. Prowadziłyśmy wówczas zajęcia językowe dla dzieci w ramach projektu unijnego. Te zajęcia okazały się tak wartościowe, że gdy projekt zakończył się, rodzice sami zaczęli dopytywać nas o możliwość kontynuowania nauki po wakacjach.

Wiedziałyśmy doskonale, że dzieci z terenów wiejskich miały mniejszy dostęp do zajęć edukacyjnych. Dlatego postanowiłyśmy, że chcemy dać im szansę na lepszy start w przyszłość. Tym samym dałyśmy sobie możliwość realizacji naszej pasji do nauczania.

W pierwszym roku działania szkoły na kursy uczęszczało jedynie kilka osób indywidualnie oraz mała grupka pierwszoklasistów. Miałyśmy wtedy do dyspozycji tylko jedną wyremontowaną salę w domu.

Całe szczęście wieść o naszych zajęciach szybko się rozniosła wśród rodziców i z roku na rok przybywało nam uczniów, dochodząc do liczby 300 kursantów we wrześniu 2020 roku.

Wraz ze wzrostem kursantów zaczęłyśmy adaptować kolejne salki do prowadzenia zajęć. I zatrudniać kolejnych lektorów. Kiedy zrobiło się w domu dość ciasno, postanowiłyśmy wybudować własną szkołę. To w niej od 2018 roku prowadzimy stacjonarne zajęcia.

Dziś niektórzy z naszych pierwszych kursantów są już po pierwszym egzaminie Cambridge First for Schools oraz B1 Preliminary for Schools, który zdawali na początku lipca 2020 roku.

To, z czego jeszcze możemy czuć dumę, to nasze dwie nowe filie naszej szkoły w Wieluniu i Działoszynie.

W każdej z naszych placówek wypełniamy naszą główną misję – pomagania innym w dążeniu do lepszej przyszłości. Wiemy jak motywować i angażować naszych kursantów do pracy. Przypominamy im nieustannie, że w nauce języków obcych nie ma natychmiastowych efektów. Bo nauka języka to ciągły proces.

My, jako szkoła językowa, bierzemy odpowiedzialność za rozwój naszych kursantów. Dlatego mamy dokładnie opracowaną ścieżkę rozwoju – od 3 roku życia, aż do dorosłości. Podczas tej podróży  przełamujemy bariery językowe, do tego stopnia, że nasi kursanci z łatwością mogą podchodzić do międzynarodowych egzaminów Cambridge.

Przyznajemy, że największą radość i motywację do działania dają nam właśnie postępy i sukcesy naszych uczniów. To dla nich stale ulepszamy nasze programy i materiały, oferując jak najwyższą jakość kursów.

Prowadzenie zajęć, obserwowanie rozwoju dają nam ogromną satysfakcję, a pozytywne opinie kursantów i rodziców sprawiają, że rośnie nam serce i chce nam się jeszcze bardziej dbać o rozwój językowy uczniów.

W naszej pracy towarzyszy nam poczucie, że jesteśmy potrzebni i spełniamy swoją misję, pomagając innym w dążeniu do lepszej przyszłości.

Poznajcie kadrę SPARROW