Odyseja Neuronów

Odyseja Neuronów to licencjonowane kursy nowoczesnych metod efektywnej pracy umysłowej: technik szybkiego czytania, technik uczenia się, koncentracji i technik pamięciowych.

Początek Niesamowitej Odysei Neuronów

Kurs rozwoju inteligencji wielorakich dla dzieci 6-8 lat

Jest to program specjalnie skonstruowany dla dzieci klas 6-8 lat, które rozpoczynają edukację. To doskonały czas, na bezpieczne wprowadzenie dzieci w świat wiedzy i nauki, pokazania, że nauka może być wspaniałą przygodą; otwarcie dziecka na ciekawą wiedzę, rozwijanie umiejętności czytania i uczenia się; wzmacnianie poczucia własnej wartości poprzez odkrywanie indywidualnych i niepowtarzalnych uzdolnień dziecka, ponieważ to wszystko ułatwi nie tylko funkcjonowanie w szkole, ale i położy podwaliny pod dobry start w przyszłość.

Program Początek Niesamowitej Odysei Neuronów: budzi pasję poznawczą, oswaja ze szkołą, rozwija wszechstronne uzdolnienia, nie tylko matematyczno – logiczne i językowe oraz zaciekawia światem w sposób przyjazny mózgowi małego dziecka.

Początek Niesamowitej Odysei Neuronów

Zapisz się na kurs

Elementy kursu:

 • Nauka czytania metodą globalną i sylabową poprzez zabawę, która jako naturalna potrzeba i aktywność dziecka, stanowi najlepsze środowisko do opanowania tej skomplikowanej umiejętności. Gry, zabawy i emocjonujące dyskusje to podstawa naszych zajęć. Dzięki zastosowanym metodom dziecko w sposób naturalny i niewymuszony osiąga biegłość czytania ze zrozumieniem i dzięki temu budzi się w nim pasja czytelnicza. To niezwykle ważne, ponieważ dzieci sprawnie czytające, zazwyczaj odnoszą większe sukcesy w szkole. Przecież czytanie, to nie tylko lektury i język polski, ale i zadania z treścią na matematyce, fizyce, chemii….kto nie rozumie treści tych zadań, nie będzie potrafił ich rozwiązać, nawet jeśli potrafi dobrze liczyć. Czytanie rozwija pamięć, koncentrację, wyobraźnię, poszerza wiedzę ogólną i wzbogaca zasób słownictwa, a także wspiera przyswajanie zasad ortograficznych. Nasi kursanci wyrastają na małych pasjonatów czytelnictwa.
 • Fitness mózgu – na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.
 • Trening pamięci i koncentracji uwagi: kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby nauczyć najmłodszych skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Odysei Neuronów.
 • Rozwijanie inteligencji wielorakiej. Każde dziecko jest mądre – niebywale mądre. Każde wyposażone jest w niepowtarzalny wachlarz zdolności. Unikalny tak samo, jak linie papilarne. W tradycyjnej szkole, bardzo często nagradzane i doceniane są dzieci u których dominują uzdolnienie językowe albo matematyczne. Wszystkie inne giną w ich cieniu, tracąc poczucie własnej wartości. Tak być nie może. Poza inteligencją lingwistyczną i matematyczno – logiczną, mamy jeszcze: inteligencję przyrodniczą, muzyczną, cielesno – kinetyczną, przestrzenną, interpersonalną i intrapersonalną. Naszą misją jest stymulowanie harmonijnego rozwoju każdej z nich, po to aby każde dziecko czuło się kompetentne i miało poczucie własnej wartości, dzięki temu wyrośnie na człowieka świadomego siebie i gotowego na odnoszenie sukcesów.

Mała Odyseja Neuronów

Kurs efektywnej nauki dla dzieci 8-14 lat

Jest to kurs dedykowany dzieciom, które potrafią już biegle czytać. Przed nimi coraz więcej wyzwań stawianych w szkole, coraz obszerniejszy materiał i więcej przedmiotów. To dlatego potrzeba im umiejętności uczenia się. Kurs skonstruowany jest tak, aby każdy kursant wiedział, jak się uczyć, żeby się nauczyć oraz żeby proces nauki był przyjemny i efektywny.

Mała Odyseja Neuronów

Zapisz się na kurs

Elementy kursu

 • Fitness mózgu – na naszych zajęciach dbamy o to, aby mózgi naszych kursantów, dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, grom i zabawom wytwarzały nowe połączenia między neuronami. To dlatego od czasu do czasu zamiast rąk używamy stóp albo poznajemy nowe zapachy, które wspomagają zapamiętywanie.
 • Trening pamięci i koncentracji uwagi: kto nie ma umiejętności koncentrowania uwagi, ten niczego się nie nauczy. A że z tym coraz bardziej krucho, nie tylko wśród dzieci, potrzeba szczególnej troski, aby kontynuować rozwijanie umiejętności skupiania się na wykonywanym zadaniu i kierowania uwagi na to, co najistotniejsze. Uwaga jest nieodzowna, ale może stwarzać problemy jeśli zostanie błędnie skierowana – wtedy proces nauki utknie w martwym punkcie. Największy talent w pedagogice to ciągłe przykuwanie i nakierowywanie uwagi dzieci, tak aby odpowiednio je prowadzić. W ten talent wyposażeni są wszyscy trenerzy Małej Odysei Neuronów.
  Na tym etapie wkraczają super moce – pomoce:

  1. Zabawy z kostkami do gry
  2. Żonglowanie skrzyżne
  3. Specjalny autorski podręcznik z ćwiczeniami na koncentrację uwagi oraz trening pamięci, a w nim np. piramidy i kwadraty
  4. Nauka robienia notatek w formie map myśli, aby w proces nauki zaangażowane były obie półkule mózgowe
  5. Zapoznanie z podstawowymi technikami pamięciowymi

  UWAGA: A to wszystko trenowane na materiale szkolnym, aby dzieci wiedziały, jak się uczyć, żeby się efektywnie nauczyć!

 • Trening szybkiego czytania ze zrozumieniem. Dzieci, które rozpoczynają kurs czytają zwykle z tempem około 50-120 słów na minutę i dość niskim poziomem rozumienia tekstu oscylującym wokół 30-50 % tekstu. Dlaczego? Dlatego, że na tyle pozwala nam tradycyjna technika czytania. Dzieci, które uczestniczą w kursie zaczynają czytać z tempem około 500-1000 słów na minutę, a poziom rozumienia tekstu wzrasta do 80-100 %. Magia? Nie, chociaż tak może się wydawać na pierwszy rzut oka. To wynik odpowiednich ćwiczeń: oka, ręki, poznania nowych technik czytania, pracy z tekstem oraz wielu innych czynników. Wyobraź sobie o ile skróci się czas nauki, czytania lektur, rozwiązywania zadań z treścią, jeśli Twoje dziecko przyspieszy tempo czytania 10-20krotnie, poprawiając przy tym poziom rozumienia tekstu.
 • Kształtowanie poczucia kompetencji oraz własnej wartości. Dziecko, które wie, jak się uczyć i potrafi robić to efektywnie, odnosi sukcesy i nie czuje się obciążone i przytłoczone. To dla nas bardzo ważne. Naszą misją jest tworzenie przestrzeni, programów i kursów przyjaznych mózgowi. Dzięki temu dzieci stają się radosne, twórcze i pewne siebie.

Więcej informacji na stronie autora metody www.szkolamemo.pl

Chcesz zobaczyć jak wyglądają u nas zajecia?

zapisz się na bezpłatną lekcje pokazową wypełniając poniższy formularz

  Nie masz czasu na wypełnienie formularza lub wolisz tradycyjną formę kontaktu?

  Zadzwoń do nas na numer podany poniżej.